Zestaw naprawczy koła, a dojazdówka

<<

wpoldodwunastej

Dołączenie: 08 Gru 2013 18:44

Post 09 Sty 2014 09:17

Re: Zestaw naprawczy koła, a dojazdówka

no dobra to podno sie u Ciebie równiez ta ruchoma czesc podłogi i pod tym masz gołą blache? u mnie jest wykladzina i tej przestrzeni tak na oko ok. 10cm wysokosci.
<<

miroslawus

Dołączenie: 20 Lis 2009 10:02

Post 09 Sty 2014 10:12

wpoldodwunastej napisał(a):no dobra to podno sie u Ciebie równiez ta ruchoma czesc podłogi i pod tym masz gołą blache? u mnie jest wykladzina i tej przestrzeni tak na oko ok. 10cm wysokosci.

Podnosi się wykładzina i tam jest otwór na koło dojazdowe. Oczywiście goła blacha. Jeżeli Ty tam masz wykładzinę to raczej ktoś coś tam przerobił. Może ty tam masz butlę z gazem (tak sobie tylko gdybam, bo właśnie w to miejsce wkładają, a nie wiem jaki masz silnik, a może ktoś tam przemycał jakieś prochy i zaślepił Ci tam dodatkową wykładziną 10 kg amfe....miny haha). Zrób zdjęcie i wstaw to ocenimy co tam jest nie tak:):)

Forum Opel Insignia poleca:

<<

Barszczu24

Dołączenie: 10 Sty 2014 00:32

Post 13 Sty 2014 12:11

Witam . Jestem nowym właściciele insigni. Zamiast koła zapasowego lub dojazdówki mam zestaw naprawczy ale bez środka uszczelniającego(najwidoczniej już ktoś go zużył.Auto jest na felgach 18". Czy może ktoś podać parametry koła dojazdowego jeśli ma orginalne . Na alegro jest kilka 18" 5x120 rozstaw śrub , 4x18H2 nie wiem co to za oznaczenie, ET-23 osadzenie . Nie znam się na tym i nie chciał bym kupić koła które nie bedzie pasowało. Podobno można założyć od BMW różni się tylko osadzeniem ET-12. Ewentualnie czy ktoś wie gdzie dokupić ten specyfik.Szukałem w necie i nie mogłem znaleźć. Pozdrawiam.
<<

Bumber

Dołączenie: 14 Mar 2014 09:58

Post 15 Kwi 2014 13:53

Do kolegów, którzy posiadają koło dojazdowe 17" i zestaw narzędzi (klucz, lewarek, itd.): moglibyście podać numer katalogowy zestawu?

Zamawiałem dojazdówkę oddzielnie w salonie (katalogowo był tylko zestaw naprawczy), nie dostałem jednak podnośnika i klucza. Znalazłem te części oryginalne od GM, tyle że do Chevroleta Cruze i zastanawiam się, czy styropianik będzie pasował do Insignii ST :)
<<

vinisurf

Dołączenie: 22 Mar 2014 09:51

Miejscowość: Olsztyn

Post 21 Kwi 2014 23:14

A ja mam pytanie następujące:

Czy ktoś się może orientuję (czytaj: jest pewny w 100%) czy w miejsce koła zapasowego / zestawu naprawczego wejdzie pełne koło R17 z oponą 225/55 (wersja ST). Planuję wrzucić na zapas po prostu jedno koło z zimówek, które to mam na felgach strukturalnych stalowych. Uprzedzając pytania - czemu sam nie sprawdzę - nie mam jeszcze kompletu, tzn. mam felgi ale bez opon na tą chwilę i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem (o ile pełne takie koło wejdzie) lub nad zestawem naprawczym / ewentualnie dojazdówką (choć nie chętnie bo latam na 18-tkach, a dojazdówki widziałem max 17 i w takim układzie wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem może być zimówka w bagażniku na wypadek awarii niż ta cieniutka dojazdówka)

miroslawus

Dołączenie: 20 Lis 2009 10:02

Post 22 Kwi 2014 05:33

vinisurf napisał(a):A ja mam pytanie następujące:

Czy ktoś się może orientuję (czytaj: jest pewny w 100%) czy w miejsce koła zapasowego / zestawu naprawczego wejdzie pełne koło R17 z oponą 225/55 (wersja ST). Planuję wrzucić na zapas po prostu jedno koło z zimówek, które to mam na felgach strukturalnych stalowych. Uprzedzając pytania - czemu sam nie sprawdzę - nie mam jeszcze kompletu, tzn. mam felgi ale bez opon na tą chwilę i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem (o ile pełne takie koło wejdzie) lub nad zestawem naprawczym / ewentualnie dojazdówką (choć nie chętnie bo latam na 18-tkach, a dojazdówki widziałem max 17 i w takim układzie wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem może być zimówka w bagażniku na wypadek awarii niż ta cieniutka dojazdówka)

Witam
Ja mam tak w sedanie i koło w chodzi lecz podłoga przestaje być równa, dlatego należy dokupić dwa styropiany koszt ok 120zł w ASO. Minus jest taki, że podłoga jest nieco wyżej niż z zestawem naprawczym, ale mnie to nie przeszkadza.
<<

kicaj

Dołączenie: 01 Kwi 2014 20:12

Post 22 Kwi 2014 09:14

Re: Odp: Zestaw naprawczy koła, a dojazdówka

Dodatkowo różni się wykładzina podłogowa. Ze względu na profile za tylnią kanapą. Sprawdź i to. Bagażnik oczywiście jest mniejszy o jakieś 50 litrów.

Sent from mobile.
<<

vinisurf

Post 22 Kwi 2014 10:12

Dzięki za odpowiedzi i rady. Nadal byłbym wdzięczny za opinię od kogoś kto jeździ kombi i zastosował takie rozwiązanie u siebie.

Wysłane przez Tapatalk

kicaj

Dołączenie: 01 Kwi 2014 20:12

Post 23 Kwi 2014 12:02

ale co ma sprawdzić?
<<

vinisurf

Post 23 Kwi 2014 22:57

Interesuje mnie czy strukturalna 17 z oponą np 225/55 wejdzie bez problemu w miejsce na koło zapasowe nie podnoszą podłogi bagażnika w wersji Sports Tourer, czyli bez dokupowania dodatkowych styropianów i tym samym wymuszonego podnoszenia podłogi.
Byłem ciekawy czy ktoś może tak ma rozwiązany problem zapasu. Ale może na dniach sam sprawdzę - felgi już mam, tylko jeszcze muszę obić z jedną jakąś gumą na sztukę i przymierzyć.

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Felgi i opony

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości