Komunikat - otwarte drzwi kierowcy

<<

cvas

Dołączenie: 21 Lut 2019 14:35

Post 21 Lut 2019 14:56

Komunikat - otwarte drzwi kierowcy

Cześć,

Pewnego dnia auto zaparkowane pod firmą zaczęło wyć (alarm). Po podejściu do samochodu okazało się, że zamek od strony kierowcy jest otwarty a na liczniku wyświetla się komunikat "wykryto próbę włamania". Nie byłem w stanie zamknąć samochodu z pilota - cały czas odbijał zamek kierowcy.

Na drugi dzień po zmianie ustawień komfortu w komputerze (wyłączyłem automatyczne zamykanie / otwieranie) - zamek zaczął zamykać poprawnie.

Nadal jednak mam problem z komunikatem o pozostawionych otwartych drzwiach kierowcy - auto podpięte pod komputer cały czas pokazuje otwarte drzwi. Elektryk, do którego oddałem samochód trzymał go 2 dni i poddał się - stwierdził, że posprawdzał wszystkie kable, czujnik zamknięcia drzwi i na 99% do wymiany jest BCM (moduł komfortu). Koszt około 600-800zł z przeprogramowaniem + 120 dotychczasowa diagnostyka. Szyba w tych drzwiach opuszcza się i podnosi poprawnie.

Ktoś spotkał się z podobną sytuacją? Możecie polecić kogoś z okolic Poznania, kto podejmie się tematu naprawy?
<<

MarTech

Dołączenie: 02 Kwi 2018 19:46

Post 21 Lut 2019 18:08

Re: Komunikat - otwarte drzwi kierowcy

Może to być problem samego zamka drzwi. Są w nim krańcówki informujące o otwarciu lub zamknięciu zamka czyli tym samym drzwi. Jeśli sygnał z zamka do BCM będzie niepoprawny (np. wskutek uszkodzenia wyłącznika krańcowego zamka) to i nie będzie poprawnie działać centralny zamek. Moim zdaniem warto zacząć od zamka, a przede wszystkim konkretna diagnostyka i nie OPCOMem bo ten szit nie potrafi 90% tego co MDI.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

Evelynsug

Dołączenie: 26 Sie 2019 02:58

Miejscowość: Honduras

Post 25 Paź 2019 04:31

Komunikat otwarte drzwi kierowcy

MAM PROBLEM Z OPUSZCZENIEM SZYBY OD STRONY KIEROWCY.JESZCZE NIEDAWNO BYLA SPRAWNA A OD 2 DNI NIESTETY NIE DZIALA A JA NIE WIEM DLACZEGO.SZYBA PASAZERA DZIALA BEZ ZARZUTOW.CZY KTOS WIE O CO TU CHODZI?
Załączniki
235.gif
235.gif (3.49 KiB) Obejrzany 353 razy

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Elektryka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości